BOLU İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

3. Darıca Kısa Film Başvuruları Başladı! Büyük Ödül 100.000TLDarıca Kaymakamlıgı ve Darıca Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilen Geleneksel Darıca Kısa Film Yarışması 3. Kez sinemaseverlerle buluşuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleri ile Darıca Kaymakamlığı Proje Bürosu bünyesinde bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Kısa Film Yarışması için başvurular başladı. Her yıl sinemaseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Ödüllü Kısa Film Yarışmasına bu yıl da yoğun bir başvuru bekleniyor.

BU YILKİ TEMA: ŞEHİR KOMŞULUĞU

İlk kez 2022 yılında düzenlenen Darıca Kısa Film Yarışması bu yıl ki temasını "Şehir Komşuluğu" olarak belirledi. Özellikle Üniversitelerin İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından yoğun ilgi gören yarışmanın son başvuru tarihi is 30 Ekim 2024 olarak belirlendi.

BAŞARILI SENARİST, YÖNETMEN VE OYUNCULARIN YER ALDIĞI ÖZEL BİR JÜRI

Darıca Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo ve Televizyon Bölümü Öğretmenlerinin ön jüri olarak görev yapacağı Darıca Kısa Film Yanşması' nın ana jürisinde ise ülkemizin başarılı sinema ve tiyatro oyuncuları yer alıyor. Yarışmanın ana jüri başkanlığı Sinema Genel Müdürü, Senarist & Yapımcı Birol GÜVEN yer alacaktır. Televizyonlardaki birçok projeden tanıdığımız o isimlerden; Aydın SARMAN, Osman BÜYÜKERCAN, Uğur YAĞCIOĞLU, Etem Caner KARAÜÇ, Deniz GÖK ve Ali Fuat PEKZEREN'in yer aldığı jüri bu yıl yüzlerce film içinden en başarılı olanları ödüllendirecek.

TOPLAMDA 200.000 TL ÖDÜL!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da en başarılı yapımların ödüllendirileceği özel bir Gala Gecesi ile son bulacak olan organizasyonda; 1. Olan filme 100.000 TL, 2. Olan filme 50.000 TL, 3. Olan filme 30.000 TL ve Mansiyon Ödül" olarak da 20.000 TL verilecek.

BAŞVURULAR ONLİNE OLARAK YAPILACAK

Aynı zamanda Darıca illçesinin tanıtımı için ciddi bir katkı sağlayan Darıca Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru koşullarını öğrenmek için; www.daricakisafilm.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz. Başvuruların online ortamda yapılacağı yarışma için ilerleyen günlerde yeni Duyurular, Darıca Kaymakamlığı ve Darıca Kısa Film Yarışması sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak.

 

İletişim için:

 

Birsen SARITOPRAK Tel: 0(262) 745 16 24 Dahili:169

kisafilmdarica41@gmail.com